سرهنگ ” سید مصطفی مرتضوی ” رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان داشت :در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری یکی از سایت های فروش کالا از وی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت. وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که فردی با راه اندازی سایتی در اینترنت اقدام به تبلیغ برای فروش لب تاپ کرده و پس از اینکه متقاضیان اقدام به پرداخت وجوه خود به صورت اینترنتی می کردند کالا به دست آنها نمی رسید. این مقام انتظامی با بیان اینکه در جریان رسیدگی به پرونده تعداد دیگری از مشتریان سایت مذکور نیز به پلیس فتا شکایت کردند افزود: سرانجام با هماهنگی مقام قضایی اقدامات عملیاتی و جستجو در فضای مجازی انجام و متهم اصلی پرونده شناسایی و بلافاصله حساب های بانکی و سایت وی مسدود و از ادامه فعالیت او جلوگیری بعمل آمد. سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه متهم در عملیاتی ویژه دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد گفت: توصیه ما به کاربران اینترنتی این است که در خرید های اینترنتی از سایت های معتبر خرید نمایید و کالایی را خرید نمایید که پس از دریافت آن پول آن را پرداخت نمایند و همچنین به سایت هایی که با تبلیغات فریبنده با مضامین قیمت های ارزان و جذاب سعی در فریب کاربران دارند و به ایمیل آنان ارسال می شود توجه ننمایند.

فرد که از طریق تبلیغ فروش لپ تاپ در اینترنت اقدام به کلاهبرداری از مشتریان خود می کرد توسط کارآگاهان پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد…
کلاهبرداری از طریق فروش اینترنتی لپ تاپ !

کلاهبرداری اینترنتی

سرهنگ ” سید مصطفی مرتضوی ” رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان داشت :در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری یکی از سایت های فروش کالا از وی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که فردی با راه اندازی سایتی در اینترنت اقدام به تبلیغ برای فروش لب تاپ کرده و پس از اینکه متقاضیان اقدام به پرداخت وجوه خود به صورت اینترنتی می کردند کالا به دست آنها نمی رسید.
این مقام انتظامی با بیان اینکه در جریان رسیدگی به پرونده تعداد دیگری از مشتریان سایت مذکور نیز به پلیس فتا شکایت کردند افزود: سرانجام با هماهنگی مقام قضایی اقدامات عملیاتی و جستجو در فضای مجازی انجام و متهم اصلی پرونده شناسایی و بلافاصله حساب های بانکی و سایت وی مسدود و از ادامه فعالیت او جلوگیری بعمل آمد.
سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه متهم در عملیاتی ویژه دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد گفت: توصیه ما به کاربران اینترنتی این است که در خرید های اینترنتی از سایت های معتبر خرید نمایید و کالایی را خرید نمایید که پس از دریافت آن پول آن را پرداخت نمایند و همچنین به سایت هایی که با تبلیغات فریبنده با مضامین قیمت های ارزان و جذاب سعی در فریب کاربران دارند و به ایمیل آنان ارسال می شود توجه ننمایند.

گردآوری و تنظیم: گروه ۷ گنج

www.7ganj.ir

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا